założenia programowe

Wszyscy uczniowie opuszczając mury Szkoły Podstawowej Szalom Alejchem mają szansę stać się wybitnymi ludźmi, choć nie wszyscy zaczynają naukę, jako wybitnie uzdolnione dzieci. Stawiamy na przekazywanie im wiedzy i rozwijanie w nich pasji i zdolności w taki sposób, żeby każde z nich mogło odkryć radość z nauki i poznawania świata, bo wiemy, że tylko taka postawa pozwoli im osiągnąć wysokie wyniki.

W Szalom Alejchem kształcimy ludzi o bogatej wyobraźni, wrażliwych, otwartych i pełnych szacunku. Sprzyja temu program wzbogacony o edukację żydowską i zwiększona ilość godzin przedmiotów artystycznych.

Realizujemy treści programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej, a dodatkowo oferujemy poszerzony program zajęć zintegrowanych w klasach 1 do 3 oraz języka polskiego, matematyki i historii w klasach od 4 do 6, zajęcia informatyczne od pierwszej klasy, autorski program przygotowujący do egzaminów rekrutacyjnych do gimnazjum i codzienne zajęcia z języka angielskiego.

Nauka odbywa się w małych, co najwyżej osiemnastoosobowych grupach, co sprzyja lepszemu przyswajaniu wiedzy, a także pozwala nauczycielom na indywidualne podejście do każdego dziecka i szybką reakcję w przypadku, gdy któreś z nich ma kłopoty z przerabianym materiałem. Daje nam to również możliwość wsparcia dzieci szczególnie uzdolnionych.

Dbamy o kondycję dzieci oferując 4 godziny wychowania fizycznego w tygodniu, w tym jedną godzinę zajęć na basenie.

Ponieważ zapewniamy dzieciom opiekę od godziny 7 do 17, po zakończeniu lekcji uczniowie mogą rozwijać się i bawić w naszych autorskich PRACOWNIACH EDUKACYJNYCH

Ponadto realizujemy program wolontariatu dla dzieci, spotkania z inspirującymi ludźmi, organizujemy konkursy, koncerty szkolne i wycieczki edukacyjne. Święta żydowskie obchodzimy razem, co pozwala dzieciom lepiej poznać nie tylko kulturę żydowską, ale też kadrę nauczycielską, personel szkoły i swoich starszych i młodszych kolegów. Dzięki temu uczniowie traktują szkołę, jak drugi dom, co jest dla nas powodem do dumy.