• gra, zabawa
 • dziecko
 • radość, wesołość
 • nauczyciele
 • wiedza
 • nauka, uczenie
 • bezpieczeństwo
 • mądrość
 • przyjaciele

interaktywnie też można zwiedzać :D

PRACOWNIE EDUKACYJNE to alternatywa dla tradycyjnej świetlicy i kółek przedmiotowych,  które pozwalają dzieciom na:

radosne, swobodne i aktywne spędzanie popołudnia w szkole

pogłębianie zainteresowań, rozwijanie pasji, prezentowanie własnych pomysłów

 

 • KAŻDE DZIECKO ma szansę cieszyć się realizowaniem projektów w KAŻDEJ PRACOWNI – niezależnie od tego, co myśli lub dowiedziało się o swoich możliwościach, uzdolnieniach czy zainteresowaniach. W pracowniach dzieci w wieku 6 -13 lat często pracują razem.
 • Uczymy się WSPÓŁPRACY i tego, że podczas realizacji projektu wszyscy są ważni, bo dopiero razem osiągamy cel.
 • Pracownie mogą być prowadzone międzyprzedmiotowo i we współpracy z różnymi nauczycielami.

 

Pracownia tańców żydowskich – prowadząca: Małgorzata Kiwior (w wybrane środy 14:50 – 15:35 i/lub 15:40 – 16:25 – informacja na bieżąco u pani Kiwior)

Akademia Młodego Odkrywcy – prowadzące: Małgorzata Kiwior i Monika Smolińska (środa 14:50 – 15:35). Podczas spotkań Młodzi Odkrywcy poznają otaczający ich świat i samych siebie. Zagłębiamy się w zjawiska otaczającej nas przyrody. Poznajemy różne kultury i obyczaje. Dowiadujemy się, jak żyją dzieci w innych częściach świata – w co się bawią, co lubią jeść, jak wygląda ich codzienność. Integrujemy się i budujemy pewność siebie w czasie gier oraz zabaw, a wykonując prace plastyczne rozwijamy naszą kreatywność.

 

Pracownia plastyczna – prowadzący: Artur Szabatowski (poniedziałek godz.15.40 – 16.25)

 

Pracownia Kreatywnik – prowadząca: Urszula Pawelska (poniedziałek godz.14.50 – 15.35)

Zajęcia dla twórczych i aktywnych pasjonatów robienia różności. Na zajęciach staramy się rozbudzić ciekawość i zdobyć nowe zainteresowania. Podczas zabawy pobudzamy zmysły i wyobraźnię, malujemy, lepimy, szyjemy, majsterkujemy, jednym słowem dobrze się bawimy.

Nie zmuszajmy dzieci do aktywności,
lecz wyzwalajmy aktywność,
nie każmy myśleć,
lecz twórzmy warunki do myślenia.
Nie żądajmy, lecz przekonujmy.
Pozwólmy dziecku pytać
i powoli rozwijajmy jego umysł tak,
by samo widzieć chciało.
Janusz Korczak

 

Pracownia multimediów i programowania, częściowo w ramach programu Mistrzowie Kodowania – prowadząca: Jolanta Kopaczyńska (środa godz.15.50 – 16.35). Poznanie i praca w programach graficznych, tworzenie filmów i prezentacji, obsługa programów on-line oraz programowanie w scratch i Baltie.

 

Pracownia gier i zabaw matematycznych – prowadząca: Krystyna Czycza (poniedziałek 14:50 – 15:35, sala klasy 3). Spotkanie adresowane do wszystkich uczniów klas 3- 6. Propagowanie zadań rozwijających spostrzegawczość, umiejętność podejmowania decyzji, testowanie hipotez oraz rozwiązywanie problemów. Wykorzystanie poznanych wiadomości geometrycznych do  konstrukcji  nowych figur. Rola wycinanki w kształtowaniu wiedzy z planimetrii. Usprawnienie reki ucznia – origami.

 

Pracownia tenisa stołowego – prowadząca: Jolanta Kopaczyńska (wtorek godz.14.55 – 15:40). Poznanie podstawowych uderzeń, gry pojedyncze i podwójne oraz poznanie przepisów. W miarę możliwości udział w zawodach sportowych Otwarte Mistrzostwa Wrocławia, Wrocławska Olimpiada Młodzieży.

 

Pracownia Wiem, Rozumiem, Stosuję – Prowadząca: Małgorzata Świątek (środy 14:50-15:35). W ramach pracowni będą odbywały się różnorodne zajęcia, które można podzielić na trzy kategorie. Wiem – podczas zajęć będziemy poszukiwać i poznawać nauki ścisłe w sytuacjach dnia codziennego, a także różnych dziedzinach m.in. w. muzyce, przyrodzie czy technice. Rozumiem – pozwoli nam od praktycznej strony poznać nauki ścisłe z wcześniej omówionych dziedzin. Będziemy tworzyć wykresy i grafy, zbierać pomiary i analizować je, rozwiązywać ciekawe problemy i zagadki, grać w gry i odgrywać scenki. Wszystko po to, by jak najlepiej utrwalić zdobytą wiedzę. Stosuję – dotyczy powiązań między naukami ścisłymi, a różnymi zawodami. Dowiemy się do czego potrzebuje np: matematyki malarz lub dziennikarz? Dlaczego nie obejdzie się bez niej rolnik, ani elektryk? Co mają z nią wspólnego gry komputerowe? Podsumowując, będziemy sobie uświadamiać, że nauki ścisłe są bardzo ważne dla naszej przyszłości i dlatego warto zaprzyjaźniać się z nimi już dzisiaj.

 

Pracownia teatralna Za kurtyną – prowadząca: Zuzanna Talaszka (Środy 15:00-16:00). Na zajęciach poznajemy świat teatru od strony znanej jedynie aktorom. Zajmujemy się ćwiczeniami mającymi oswoić nas z publicznymi wystąpieniami, pracujemy nad dykcją oraz przygotowujemy kreatywne spektakle. Duże znaczenie ma dla nas to, jak praca aktora może być podobna do codziennej pracy ucznia. Skupiając się na tych podobieństwach nie tylko poszerzamy nasze pasje teatralne ale i doskonalimy nasze umiejętności uczenia się.